Rıfat Etiz

Kuruluş Osman’ın cengaver şoförü

Manisa’da belediyede şoförlük yapan Rıfat Etiz bir arkadaşı sayesinde ‘Kuruluş Osman’ dizisinde rol aldı. Makam şoförlüğüne devam eden Etiz, rolüyle büyük ilgi çekti. Şimdi oyunculuk eğitimi almak istiyor.

rifat-etiz

Manisa Şehzadeler Belediyesi’nde makam şoförü olarak çalışan 38 yaşındaki 2 çocuk babası Rıfat Etiz, kendini çok sevdiği Kuruluş Osman dizisinde oyuncu olarak buldu. İstanbul Riva’da çekilen ‘Kuruluş Osman’ dizisini çok seven ve dizide rol alan arkadaşı Samet Aksoy sayesinde dizi setini ziyaret eden Rıfat Etiz, dizide rol almaya başladı.

BAŞKAN MAKAMINDA AĞIRLADI
Makam şoförlüğünden dizi setine uzanan hikaye Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in de ilgisini çekti. AK Partili Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Rıfat Etiz ve dizide rol alan Samet Aksoy’u belediyede ağırladı.

OYUNCULUĞU ÇOK SEVDİM
DİZİDE ‘Alp’ olarak rol alan Rıfat Etiz, oyunculuğa başlamasıyla çevresindekilerin ilgi odağı haline geldiğini anlattı. Belediyedeki makam şoförlüğü işine de devam eden Rıfat Etiz, “Belediyede daha önce park bahçe müdürlüğünde tanker kullanıyordum. Gece sulamasına bakıyordum. 1 senedir de makam şoförlüğü yapıyorum. Dizide arkadaşım oynuyor. Onun sayesinde ajans yetkilileriyle tanıştım. Birkaç sahnede seni gösterebiliriz dediler. 5 gün boyunca oradaydım. O anı yaşadıktan sonra çok hoşuma gitmeye başladı. Bir hafta sonra yine çekim var” dedi.

Nermin UÇTU

 

kaynak > https://www.yeniasir.com.tr/sarmasik/2021/01/27/kurulus-osmanin-cengaver-soforu

 

Değerlendirin

Leave a Comment